piątek, 26 kwietnia 2013

Spontaniczność w życiu i modzie?

  Spontaniczność dla samych siebie, czy na pokaz dla innych?
Często robiąc coś, co po prostu mam ochotę zrobić, jestem oskarżana o jakąś próbę zaimponowania komuś, pokazania się. Zupełnie niesłusznie. Miałam ochotę jechać wczoraj na koncert, co tak właściwie, w ogóle nie wyszło z mojej inicjatywy. Dostałam propozycję, która brzmiała mniej więcej tak: "Hej! Jedziemy z chłopakami na ten koncert w czwartek, pewnie będzie Nas z siedmiu. Może się przyłączysz?". Oczywiście, pomysł mi się spodobał, więc od razu się zgodziłam i nastawiłam, że pojadę. Tych siedmiu się rozmyśliło, zaś ja trwałam przy swoim i pojechałam. Tak, sama. Bawiłam się świetnie i spędziłam lepszy wieczór, niż gdybym została w domu przy laptopie. Oczywiście, niektórzy dopisali do tego własną historię. "Pojechała dla tego i tego, pojechała po to i po to".

   Tak samo często ludzie oceniają to, jak wyglądamy, co nosimy. Pojawiają się trendy i niektóre wyłapujemy, bo pasują do naszego gustu. Oczywiście, z miejsca część okolicznej populacji ludzkiej oskarży nas o bezmyślne kopiowanie tego, co akurat w modzie. I w drugą stronę. Gdy ubierzemy coś, co nie jest popularne, ale nieco ekscentryczne i oryginalne, usłyszymy, że ubieramy się tak na pokaz i dla "picu", bo przecież tego się teraz nie nosi, a my po prostu na siłę chcemy być fajni.
Sama nie potrafię określić swojego stylu. Wszystko zależy od dnia. Czasami chcę żeby było mi wygodnie, a innego mam ochotę rzucać się w oczy i dłużej stoję przy otwartej szafie, tworząc coś niebanalnego. Ostatecznie, to ja, nie ktoś inny, będę to nosiła.

   Niestety, mentalność polska, ale i nie tylko, jest taka, a nie inna. Nie zmienimy tego i jedyna słuszna decyzja, to żyć w zgodzie z sobą samym. Róbmy to, na co mamy ochotę(w granicach rozsądku!), nośmy to, co nosić chcemy. Ludzie gadali, gadają i gadać będą. Trzeba przymrużyć na to oko i żyć dalej. Nabierzmy dystansu do opinii innych, bo one będą zawsze. Nie jest tak, że istnieje złoty środek, dzięki któremu wszyscy będą zadowoleni. Istotne jest to, abyśmy my sami czuli się zadowoleni z tego, co robimy i jak wyglądamy. Nie wybierajmy bezpiecznych opcji, wybierajmy to, co nam samym najbardziej odpowiada.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza